Okazuje się jednak, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ banki najczęściej udostępniają najbardziej atrakcyjne warunki zupełnie nowym klientom, chcąc ich w ten sposób zachęcić do współpracy. Pozyskiwanie nowych klientów to dzisiaj jeden z priorytetów działalności instytucji bankowych. W tym sektorze rynku panuje tak duża konkurencja, że każdy zainteresowany jest "na wagę złota".
Czym jest ranking kredytów gotówkowych?
Nie ma wątpliwości, że ranking kredytów gotówkowych, który znajdziesz na Totalmoney jest niezbędnym narzędziem w celu wybrania najkorzystniejszej oferty banków. Okazuje się, że instytucje komercyjne funkcjonujące na terenie naszego kraju, prowadzą indywidualną politykę kredytową, dlatego każdy kredyt gotówkowy wykazuje inne warunki. Tylko analiza poszczególnych kryteriów umożliwia wybór zobowiązania "szytego na miarę" indywidualnych potrzeb, oczekiwań, ale także możliwości.
Każdy ranking kredytów gotówkowych to zestawienie najważniejszych wariantów, jakie mają wpływ na atrakcyjność oraz opłacalność zobowiązania kredytowego i nie zawsze to najtańszy kredyt gotówkowy będzie priorytetem. W takich zestawieniach porównuje się nie tylko oprocentowanie czy wysokość rat, ale też oferowane bonusy albo stawiane ograniczenia. Dzięki temu potencjalny kredytobiorca może wybrać kilka banków, w których ma największe szanse na uzyskanie finansowego wsparcia.
Ranking kredytów gotówkowych - jak znaleźć wiarygodne źródło?
Gdzie przyszli kredytobiorcy mają szukać porównań różnych ofert kredytowych? Najlepiej jest znaleźć wiarygodne oraz niezależne źródło, które udostępnia tylko aktualne rankingi. Należy wziąć pod uwagę, że oferty instytucji bankowych zmieniają się bardzo dynamicznie, nawet kilka razy w miesiącu.
Najlepszą opcją jest szukanie rankingów kredytów gotówkowych w sieci. Te bardzo często publikowane są na oficjalnych stronach banków albo na portalach o tematyce finansowej. My rekomendujemy to drugie źródło, ponieważ jest całkowicie obiektywne i przedstawia realną sytuację na rynku kredytowym. Taki ranking kredytów gotówkowych nie wyróżnia żadnej z ofert.
Jak czytać ranking kredytów gotówkowych?
W rankingach zawsze uwzględniane są najważniejsze kryteria dla danych kredytów, chociaż kredytobiorca może szukać tych konkretnych według indywidualnych potrzeb. W sieci dostępne są zestawienia wskazujące na najtańszy kredyt gotówkowy, ten z wydłużonym okresem trwania umowy, najkorzystniejszym oprocentowaniem, zobowiązanie możliwe do zaciągnięcia przez internet czy też wykazujące minimum formalności. W jednym miejscu i w krótkim czasie udaje się dzięki temu porównać oferty co najmniej kilku banków według preferowanych czynników.
Co brać pod uwagę weryfikując ranking kredytów gotówkowych?
Jak wspomnieliśmy, kryteria, które trzeba brać pod uwagę, wybierając kredyt gotówkowy zawsze są indywidualne, natomiast można mówić o parametrach, które powinny być dla potencjalnego klienta banku ważne zawsze. Liczy się oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty, okres trwania umowy z bankiem, wskaźnik RRSO, który mówi o całkowitych kosztach takiego zobowiązania. Istotne są też warunki, jakie instytucja bankowa stawia swoich klientom czy też bonusy, jakie oferuje. Dobry ranking kredytów gotówkowych uwzględni też specjalne promocje albo propozycje dla danej grupy klientów.
Podejmując decyzję o wyborze konkretnej oferty, dobrze jest zerknąć na co najmniej kilka rankingów z różnych źródeł, by upewnić się, że na pewno wybrana propozycja jest aktualnie najlepsza.
Ranking kredytów gotówkowych i kalkulator kredytowy do wyliczania kosztów
Rzeczywiście ranking kredytów gotówkowych oraz kalkulator kredytowy to najważniejsze narzędzia dla tych, którzy chcą skorzystać z najlepszej oferty banków. Należy jednak pamiętać, że nigdy nie wskazują one konkretnej oferty, jaką instytucje bankowe proponują w ramach udzielanych zobowiązań, takich jak kredyt gotówkowy. Kalkulator 2020 i ranking podają jedynie szacowane wartości, natomiast te ostateczne przyszły kredytobiorca pozna dopiero po wysłaniu wniosku kredytowego, kiedy zostanie zweryfikowana jego zdolność kredytowa i wydana decyzja pozytywna.