Jakość kanapy zależy od rodzaju skóry
Jakość skóry na kanapach bardzo różni się w zależności od rodzaju użytej skóry. Istotna jest też obróbka skóry.
Anilina: Zaletą skóry anilinowej jest przede wszystkim jej wygląd. Jest to jeden z najwyższej jakości materiałów, z jakich można wykonać produkty, co zdecydowanie widać po jego wyglądzie. Ma tendencję do tworzenia się patyny w miarę upływu czasu, gdy wchłania oleje z twojego ciała, i pozostaje miękka i elastyczna, ponieważ nie zawiera żadnych dodatkowych materiałów do przetwarzania ani powlekania, które sprawiają, że skóra jest sztywna. Pranie kanap anilinowych to dość przyjemne zajęcie:
- Pół-anilina: Posiada grubszą powłoką ochronną niż anilina. Jest dużo bardziej odporna na wszelkiego rodzaju plamy, trwalsza i zdecydowanie tańsza niż anilina.
- Barwiona i impregnowana: Skóra naturalna jest pokryta polimerem zawierającym pigmenty barwiące, aby stworzyć najbardziej wytrzymały, odporny na rysy ostrymi narzędziami i najmniej cechują ją wysoka odporność na plamy
- Zamsz: Naturalna skóra jaką jest zamsz jest produkowana z miękkiego spodu skóry zwierzęcej. Tego rodzaju skórę bardzo łatwo zaplamić.
Poza zamszem sposoby i użyte środki do czyszczenia wszystkich rodzajów skórzanych kanap są takie same. Jednak nadal dobrym pomysłem jest sprawdzenie szczegółowych instrukcji czyszczenia producenta kanapy i przetestowanie wszelkich środków czyszczących w niepozornym miejscu, aby upewnić się, że barwnik do skóry jest stabilny.
Jak często czyścić skórzaną kanapę
Aby skórzana kanapa wyglądała jak najlepiej, należy ją odkurzać co tydzień i dokładniej czyścić co miesiąc. Plamy należy zbierać od razu. Pranie kanap skórzanych nie trwa godzinami, więc raz na miesiąc na pewno znajdziesz na to czas
Pierwszy etap czyszczenia - usuń kurz i zanieczyszczenia
Dzięki regularnemu odkurzaniu raz na siedem dni, skórzana kanapa będzie czysta i zachęcająca do siadania. Do prac tego rodzaju przyda się odkurzacz ze szczotką do tapicerki. W oka mgnieniu wyłapie każdą ilość kurzu, brudu i sierści.
Dzięki odpowiednim końcówką do szczelin bez problemu usuniesz zanieczyszczenia pod poduszkami i z innych trudno dostępnych miejsc
Drugi etap - delikatne czyszczenie kanapy
Wszystkiego czego potrzebujesz to delikatne środki czyszczące. Usuną one wszystko oprócz niektórych, uporczywych plam. Wszystko, czego potrzebujesz, to łagodne mydło w płynie lub w kostce, trochę ciepłej wody i ściereczka z mikrofibry.
Przygotuj w niewielkiej kilku litrowej misce ciepłą wodą i dodaj tam nakrętkę mydła w płynie. Jeśli masz mydło w kostce, to po prostu zwilż swoją ściereczkę i przetrzyj nią po całej kostce mydła.
Zajmij się na początku niewielkimi obszarami mebla. zacznij od górnej części kanapy i spokojnie, powoli wycieraj każdy kawałek powierzchni. Pamiętaj, żeby twoja ściereczka była cały czas mokra. Często ją płucz. Pilnuj tylko by nie była zbyt mokra. W przypadku obszarów bardzo mocno zabrudzonych, takich jak miejsce gdzie trzymasz łokcie lub często wyleguje się twój psiak, użyj łagodnych ruchów kolistych, aby zetrzeć cały brud.
Trzeci etap – nadawanie połysku
Po wytarciu całego kurzu i brudu nie musisz spłukiwać kanapy czystą wodą. Zbyt duża ilość wody może uszkodzić i nieodwracalnie zabarwić skórę. Zamiast tego użyj czystej, suchej ściereczki z miękkiego materiału do wypolerowania powierzchni. Poświęć na to kilka minut a twoja kanapa będzie lśnić