Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 listopada 2024 02:35

Orientalne kosmetyki do twarzy - dlaczego warto po nie sięgać?

Pielęgnacja twarzy jest niezwykle istotna, gdy chcemy wyglądać zdrowo, pięknie i młodo. Niektóre zabiegi powinno się wykonywać codziennie, inne rzadziej, ale zawsze ważna jest systematyczność działań i jakość stosowanych kosmetyków. Orientalne kosmetyki bazują na naturalnych olejach i ekstraktach roślinnych i stosowane są przez kobiety od setek lat.
  • 31.03.2022 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Orientalne kosmetyki do twarzy - dlaczego warto po nie sięgać?

Podstawy pielęgnacji twarzy

Prawidłowe dbanie o skórę twarzy należy rozpocząć od ustalenia rodzaju naszej skóry. Inaczej obchodzi się z cerą tłustą, suchą czy mieszaną. Do tego niekiedy dochodzi dodatkowy problem skóry trądzikowej, naczynkowej albo alergicznej. W codziennej pielęgnacji ważne jest prawidłowe oczyszczanie, najlepiej dwa razy dziennie, w celu pozbycia się wszystkich zanieczyszczeń obecnych na skórze twarzy. Co jakiś czas powinno się stosować dodatkowo peeling do złuszczenia martwego naskórka.

Następnie dobrze jest zadbać o właściwe nawilżenie, które zależy właśnie od typu skóry, skóra sucha wymaga intensywniejszego nawilżania, podczas gdy cera tłusta ma być delikatnie nawilżana. Warto też dopasować kosmetyk do trwającej pory roku, mając na uwadze intensywność promieniowania słonecznego czy niskie temperatury. Nie zapominajmy o zabiegach pielęgnacyjnych na noc, gdy skóra się regeneruje i odbudowuje.

Orientalne kosmetyki - naturalnie doskonałe

Dobierając kosmetyki zależy nam, by spełniły wszelkie nasze oczekiwania. W przypadku twarzy chcemy by była nawilżona, dobrze odżywiona, zmarszczki wygładzone a inne niedoskonałości wyrównane. Oczywiście rynek kosmetyczny obfituje w produkty konwencjonalne, jednak zawierają wiele chemicznych dodatków, które mogą okazać się szkodliwe lub mogą wywołać reakcje alergiczne. Dlatego też coraz więcej świadomych odbiorców sięga po orientalne kosmetyki, których prosty i krótki skład nie budzi wątpliwości.

Wytwarza się je głównie z olejków i ekstraktów roślinnych, glinki, soli nieorganicznych, do tego składniki morskie oraz naturalne substancje aktywne i konserwanty. Rzadko zawierają produkty pochodzenia zwierzęcego (a jest to np. śluz ślimaka czy jad żmii) a z całą stanowczością nie są na zwierzętach testowane.

Czego używać do pielęgnacji twarzy?

W oczyszczaniu twarzy świetnie sprawdzą się mydła, np. oliwkowe, laurowe, tymiankowe, rozmarynowe, z kozim mlekiem lub z dodatkiem glinki. Mydła działają odkażająco (szczególnie tymiankowe), odżywczo i nawilżająco. Glinka najczęściej stosowana jest w formie maski, zawiera wapń, krzem, żelazo, magnez, potas i witaminy, oczyszcza i pielęgnuje jednocześnie. W formie masek można też stosować np. błoto z morza martwego, które sprawdza się w terapii trądziku, atopowego zapalenia skóry czy grzybicą.

Zamiast tradycyjnych kremów nawilżających nie bójmy się sięgać po olejki: arganowy, z czarnuszki, z pestek malin i z pestek moreli, migdałowy czy sezamowy - nawilżają, wygładzają i zmiękczają skórę, poprawiają jej koloryt, łagodzą objawy chorób skórnych i nadają twarzy blasku, a o to właśnie nam chodzi.

--- Artykuł sponsorowany ---