Czy domowe narkotesty są skuteczne?
Nie ma powodów, aby wątpić w skuteczność badań na obecność narkotyków w badanej substancji, wykonywanych w domowym zaciszu. Narkotesty wielorazowe Protestkit pozwalają na sprawdzenie, czy badany materiał zawiera w swoim składzie narkotyki oraz, czy został zanieczyszczony innymi niebezpiecznymi substancjami. Badanie może być wykonane w każdych warunkach.
Każdy narkotest posiada skuteczność wahającą się od dziewięćdziesięciu do dziewięćdziesięciu ośmiu procent. Ewentualne, fałszywe wyniki wynikają najczęściej z błędu ludzkiego, który najczęściej dotyczy nieprzestrzegania wytycznych, umieszczonych na instrukcji.
Jak wykonać narkotest?
Każdy narkotest posiada instrukcję wykonania, jest ona dołączona do opakowania i uwzględnia szczegółowe kroki. Należy jednak pamiętać, że do wykonania badania w domowych warunkach niezbędna jest próba znalezienia substancji, która ma zostać skontrolowana. Testy na obecność narkotyków mogą badać tabletki, proszek, susz, żelki czy inne formy substancji psychoaktywnych.
Aby prawidłowo wykonać narkotest, należy umieścić wskazaną, świeżo pobraną próbkę na pasku i odczekać kilka-kilkanaście minut. Istotnym jest także to, aby nie czekać zbyt długo; inaczej wynik będzie niemiarodajny. Na https://protestkit.pl/ znajdziesz różnorodne testy, dostosowane do wykrywania konkretnych narkotyków, gdzie uwzględniono także szczegółowe instrukcje.
Jakie substancje wykrywają multitesty narkotykowe?
Multitesty działają na dwa sposoby: kompleksowo sprawdzają obecność w badanym materiale różnych substancji psychoaktywnych - od najpopularniejszych kannabinoidów (występujących w marihuanie) po opiaty, MDMA, heroinę, kokainę czy amfetaminę. Testy wielorazowe pozwalają na przeprowadzanie dużej liczby badań. Są dobrym rozwiązaniem dla osób, które wiedzą, że będą je wykonywać cyklicznie. W takie testy mogą się też zaopatrzyć szkoły czy miejsca pracy, by móc zweryfikować różnego rodzaju podejrzane substancje pod kątem obecności narkotyków. W ofercie Protestkit znajdują się także testy TLC, które pozwalają zidentyfikować wszelkiego rodzaju niebezpieczne domieszki w badanej substancji. Dzięki nim sprawdzisz, ile domieszek znajduje się w materiale oraz jakie jest ich stężenie.
Po czym można poznać, że ktoś zażywa narkotyki?
Nie wszystkie objawy są jednoznaczne. Ponadto wiele zależy od tego, co się przyjmuje i jak często. Gdy osoba wypala marihuanę, charakterystycznymi objawami są:
- przekrwione spojówki,
- napady głodu,
- bełkotliwa mowa,
- problemy z koncentracją,
- poczucie pełnego relaksu i “zblazowania”.
Z kolei osoba sięgająca po MDMA, heroinę, kokainę czy amfetaminę wyróżnia się:
- atakami agresji lub paniki,
- doświadczaniem halucynacji, także omamów węchowych i słuchowych,
- wytrzeszczem oczu,
- drgawkami, w szczególności drżącymi rękoma,
- rozszerzonymi źrenicami, które bardzo powoli reagują na światło,
- nadpobudliwością ruchową, zbytnim entuzjazmem,
- słowotokiem, a także “gonitwą myśli”,
- problemami z zapamiętywaniem,
- dezorientacją przestrzenną.
Należy pamiętać, że nie każdy z tych objawów musi wystąpić. Ponadto długotrwałe zażywanie narkotyków może zakończyć się takimi dolegliwościami jak:
- zapaleniem żył i zakrzepami żylnymi,
- nerwicą lękową,
- psychozą,
- zaburzenia funkcjonowania mózgu, serca, nerek i wątroby.
Osoba uzależniona rzadko kiedy decyduje się na samodzielną walkę z nałogiem. Z pomocą powinni przyjść bliscy. Wsparcie od nich będzie niezastąpione. Ponadto warto skontaktować się ze specjalistą, który przeprowadzi terapię detoksykacyjną w bezpiecznych, komfortowych warunkach.